Zajęcia w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

W dniu 20 lutego 2019 r. uczniowie klas VII i VIII szkoły podstawowej oraz III gimnazjum wzięli udział w zajęciach w Wojewódzkiej Bibliotece Pedagogicznej im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy.

Młodzież uczestniczyła w lekcji na temat Enigmy oraz uczyła się zasad kodowania. Uczniowie doskonalili umiejętność logicznego myślenia podczas gier matematycznych i językowych, korzystając z medioteki języka niemieckiego pod patronatem Instytutu Goethego.Zajęcia w języku niemieckim poprowadziła pani Sylwia Malinowska. Największą atrakcją była zabawa w pokoju zagadek "Klub Enigma".

Uczestnicy zajęć nie tylko świetnie się bawili, ale jednocześnie uczyli się współdziałania  w grupie oraz wykorzystywania swojej wiedzy w praktyce.