Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Quiz wiedzy o Narodowym Święcie Niepodległości

2019-11-11
W związku ze zbliżającym się Narodowym Świętem Niepodległości, uczniowie klas III wzięli udział w quizie wiedzy o historii i obchodach tego święta. Quiz składał się z trzech rund, w których wszystkie drużyny dzielnie walczyły o punkty. Walka była niezwykle wyrównana. Ostatnia runda wyłoniła zwycięzców: Tomasza Czyżykowskiego i Piotra Kalkowskiego z klasy IIIe. Tuż za nimi, różnicą tylko jednego punktu, znaleźli się uczniowie klasy IIId: Kaja Babicka oraz Igor Gąbka. Ostatnie miejsce na podium zajęła drużyna klasy IIIc: Sophia Wiśniewska i Lena Jaroch. Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i serdecznie zachęcamy do dalszego pogłębiania wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny.
Czytaj więcej o: Quiz wiedzy o Narodowym Święcie Niepodległości

Lekcje kulturowe

2019-11-05

Koniec października to dobra okazja na rozmowy o tradycjach jesiennych świąt w Polsce i w innych krajach. Ostatnie dni ubiegłego tygodnia upłynęły nam na dyskusjach o Halloween oraz zestawieniu tego wesołego święta z naszymi obchodami Dnia Wszystkich Świętych. Oprócz dobrej zabawy, najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznawali kulturę krajów anglojęzycznych i uczyli się tolerancji dla różnorodności poglądów i obyczajów.

Czytaj więcej o: Lekcje kulturowe

Warsztaty jesienne

2019-11-03

Kolejne warsztaty jesienne już za nami. Uczniowie klasy 2a udali się do Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Tematem spotkania były zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią. Dzieci miały okazję wykonać piękne lampiony ze starych słoików i liści. Wszystkie dekoracje przygotowane zostały z materiałów ekologicznych i recyklingowych. Po zajęciach uczniowie zabrali swoje gotowe prace do domu.

Czytaj więcej o: Warsztaty jesienne

KONCERT Z OKAZJI DNIA MUZYKI

2019-10-13

Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki przypadającego 1 października uczniowie klasy 2a i 2 b wysłuchali koncertu pt. Muzyczny kogel-mogel”  przygotowanego przez uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Stanisława Moniuszki w Grudziądzu. Młodzi słuchacze prowokowani do aktywnego udziału w koncercie poszerzyli swoją wiedzę o instrumentach dętych, mieli okazję je zobaczyć i poznać ich brzmienie.

To była magiczną podróż po krainie dźwięków.

Czytaj więcej o: KONCERT Z OKAZJI DNIA MUZYKI

Klasa III a w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej "Ognik"

2019-10-08
2 października 2019 klasa III a wraz z wychowawcą wybrała się do Centrum Edukacji Przeciwpożarowej "Ognik". Dzieci przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa na drodze oraz we własnym domu. Prowadzący opowiedział o najczęstszych przyczynach pożarów. Wyświetlony został również film edukacyjny.
Największą atrakcją dla dzieci był udział w zaimprowizowanej akcji ratowniczej. Przejażdżka wozem strażackim okazała się spełnieniem marzeń niejednego dziecka. To była niesamowita wyprawa!
Czytaj więcej o: Klasa III a w Centrum Edukacji Przeciwpożarowej "Ognik"

Noc Bibliotek 2019

2019-10-04

W piątkowy wieczór - w ramach akcji Noc Bibliotek 2019 - w naszej szkolnej bibliotece zorganizowano spotkanie dla uczniów klas III. Na dzieci czekało sporo atrakcji: bajkowe podchody przy świetle latarek, kalambury, zabawy ruchowe, czytanie bajek, słodki poczęstunek, a także projektowanie własnej książki. Na koniec wszyscy uczestnicy rozwiązywali bajkowy quiz. Wszystkim zadaniom przyświecał jeden cel: w nietypowy sposób przybliżyć dzieciom literaturę dziecięcą i zachęcić je do częstszego sięgania po książkę. O godzinie 21.00 dzieci zmęczone, ale pełne wrażeń, wróciły z rodzicami do domów.
Spotkanie przygotowały i prowadziły Anna Kempa i Joanna Gąbka

Czytaj więcej o: Noc Bibliotek 2019

Europejki Dzień Języków

2019-09-30
26 września świętowaliśmy Europejski Dzień Języków. Jest to dzień, w którym uświadamiamy sobie, jak ważna jest znajomość języków obcych. Dla najmłodszych uczniów zorganizowany został konkurs na najlepszy plakat pt. “Dlaczego warto uczyć się języków”. Wykonane przez uczniów prace stanowią wystawę zachęcającą wszystkich do poznawania mowy naszych europejskich sąsiadów. Wśród laureatów konkursu znaleźli się: Kacper Szczepanek (kl. IIIe), Amadeusz Reder (kl. IIIa) i Kamil Staszewski (kl.Ic). Wyróżnienie otrzymała Dominika Gajos (IId). Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie i zapraszamy za rok!
Czytaj więcej o: Europejki Dzień Języków

Dzień Chłopaka

2019-10-01

30 września świętowaliśmy Dzień Chłopaka. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami Małego Samorządu przygotowali akcję “Kartka dla Superchłopaka”. Finałem akcji było przygotowanie dla wszystkich chłopców klas 1-3 laurek pełnych miłych słów i obrazków. Autorami wpisów były oczywiście klasowe koleżanki. Miła niespodzianka ucieszyła naszych superchłopców i pomogła im rozchmurzyć się w ten poniedziałkowy jesienny dzień.

Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Pierwszy dzień jesieni

2019-09-27

Wycieczka klasy 2a do CEE

2019-09-28

Czy sarna jest żoną jelenia?
Na takie i inne pytania o rodzinie jeleniowatych, ciekawie odpowiadał Pan leśniczy dzieciom z klasy II a,  podczas wrześniowych zajęć w Centrum Edukacji Ekologicznej.
 Dzieci nauczyły się rozróżniać jelenia od  sarny, daniela czy  łosia. Poznały ich poroża i ciekawostki o jeleniowatych..
Zajęcia bardzo podobały się dzieciom.

Czytaj więcej o: Wycieczka klasy 2a do CEE