Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Dzień Chłopaka

2020-09-30
Z okazji Dnia Chłopaka, Mały Samorząd przygotował niespodziankę dla wszystkich kolegów z naszej szkoły. Zorganizowaliśmy akcję pod hasłem: “Kawałek rapu dla naszych chłopaków”. Od kilku dni gromadziliśmy pomysły na rymy, z których powstał tekst piosenki zaprezentowany przez nasze koleżanki z klasy 3a: Julię Kowalską i Helenę Michalak. Chłopcy mieli okazję posłuchać utworu przez szkolny radiowęzeł. Dla tych, którzy nie mogli usłyszeć naszego rapu, udostępniamy link do nagrania. Wszystkich chłopcom, tym młodszym i tym troszkę starszym, życzymy dużo zdrowia, uśmiechu oraz samych sukcesów!
 
Czytaj więcej o: Dzień Chłopaka

Czy znasz polskie owoce?

2020-09-26

Taki temat miały zajęcia w Centrum Edukacji Ekologicznej, w których 23 września uczestniczyli uczniowie klasy IIa. Była to okazja do powtórzenia nazw polskich owoców oraz ich roli w naszej codziennej diecie. Dzieci mogły również poznać różne sposoby podawania owoców do spożycia. Poszukiwały także odpowiedzi na pytanie "Które owoce są najzdrowsze?" Na koniec drugoklasiści malowali farbami gipsowe odlewy polskich owoców. Nie obyło się bez przywitania się ze zwierzętami, które mieszkają na terenie CEE.

Czytaj więcej o: Czy znasz polskie owoce?

Europejski Dzień Języków w klasach 1-3

2020-09-25
26 września obchodzony jest Europejki Dzień Języków. Z tej okazji już dziś uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami zorganizowali europejskie święto. Każda klasa witała się w innym języku europejskim oraz ubrała się w barwy narodowe danego kraju. Wiele klas przygotowało szereg innych atrakcji, takich jak: wykonywanie flag narodowych, słuchanie utworów, a nawet ćwiczenie tańca flamenco! Pojawiały się sławne postacie, także niezapomniany KrecikMrugnięcie. Wszyscy bawili się świetnie, a przy tym wiele się nauczyli. Przede wszystkim tego, że warto uczyć się języków!
Czytaj więcej o: Europejski Dzień Języków w klasach 1-3

Dzień Kobiet w klasach I-III

2020-03-08
Z okazji Dnia Kobiet w klasach I-III zorganizowano akcję “Kartka Superdziewczyny”. Każda dziewczynka z najmłodszych klas naszej szkoły otrzymała laurkę zawierającą miłe wpisy od swoich klasowych kolegów. Taki prezent sprawił im wiele radości i wprawił w dobry humor tuż przed zbliżającym się świętem kobiet. Wszystkim paniom, tym małym i tym większym, życzymy dużo szczęścia i uśmiechu!
Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w klasach I-III

Bal karnawałowy w klasach I-III

2020-02-23
Karnawał już powoli się kończy. By godnie go pożegnać, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się na balu kostiumowym. Przepiękne stroje dzieci, a także muzyka, taniec i zorganizowane zabawy sprawiły, że wspaniała atmosfera towarzyszyła imprezie do samego końca.

 

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy w klasach I-III

Walentynki w klasach I-III

2020-02-16

Walentynki, to doskonała okazja, by powiedzieć osobom bliskim sercu kilka miłych słów. By zachęcić do tego najmłodszych uczniów naszej szkoły, Mały Samorząd zorganizował pocztę walentynkową. Za jej pośrednictwem  kurierzy przekazali całą górę czułych listów, pełnych życzeń i serdecznych wiadomości. Sprawiły one dużo przyjemności ich adresatom. Mamy nadzieję, że walentynki minęły wszystkim w przemiłej atmosferze i zachęcamy do wykonywania miłych gestów nie tylko od święta.

Czytaj więcej o: Walentynki w klasach I-III

Obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzyw klasach I-III

2020-01-28

23 stycznia  najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Tego dnia Mały Samorząd przygotował dekoracje z papierowych serduszek w kolorach flagi naszego miasta. Uczniowie i nauczyciele klas 1-3 wyrazili też pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat swoim strojem: ubrali się w barwy grudziądzkiej flagi lub na niebiesko. Z okazji obchodów Roku Błękitnej Pamięci, dzieci brały udział w zorganizowanych w szkole wydarzeniach, m.in.: konkursach plastycznych, konkursie plastyczno-literackim, turnieju wiedzy, a także w quizie o Grudziądzu i jego historii. Dzięki temu uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale przede wszystkim pogłębiali wiedzę o naszej małej ojczyźnie oraz uczyli się szacunku do historii i tych, którzy ją tworzyli.

Czytaj więcej o: Obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzyw klasach I-III

Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

2020-01-16

We wtorek – 14.01 – grupa uczniów z klasy III c wzięła udział w zajęciach z cyklu „Moja mała ojczyzna”. To spotkanie poświęcone było początkom osadnictwa na naszych terenach. Uczestnicy przenieśli się w wyobraźni do przeszłości, aż do czasów prehistorycznych. Na zakończenie dzieci wykonały okładkę do książki, którą będą tworzyły podczas kolejnych zajęć.

Czytaj więcej o: Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

2019-12-30
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną przedstawiciele Małego Samorządu wraz z opiekunami wcielili się w pomocników Świętego Mikołaja. Tego dnia bowiem odbył się finał akcji charytatywnej “Pełni mocy do pomocy”. Uczniowie klas 1-3 i ich rodzice przygotowali wymarzone prezenty dla najmłodszych wychowanków grudziądzkiego Centrum Pomocy Dziecku. Wszystkie upominki zostały zapakowane i dostarczone na czas, by 24 grudnia mogły czekać pod choinką na swoich właścicieli. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy by dobro, którym się podzielili, wróciło do nich ze zdwojoną siłą.
Czytaj więcej o: Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

koncert kolęd w klasach I-III

2019-12-30
20 grudnia, tuż przed Świętami, uczniowie i nauczyciele klas I-III spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała jedną kolędę, do śpiewania której często włączała się publiczność. Nie zabrakło też świątecznej piosenki w języku angielskim, a wykonał ją zespół uczestników koła języka angielskiego. Koncert kolęd był doskonałą okazją, by ostatni raz w starym roku spotkać się w tak licznym gronie i poczuć tę niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej o: koncert kolęd w klasach I-III