Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

2020-01-16

We wtorek – 14.01 – grupa uczniów z klasy III c wzięła udział w zajęciach z cyklu „Moja mała ojczyzna”. To spotkanie poświęcone było początkom osadnictwa na naszych terenach. Uczestnicy przenieśli się w wyobraźni do przeszłości, aż do czasów prehistorycznych. Na zakończenie dzieci wykonały okładkę do książki, którą będą tworzyły podczas kolejnych zajęć.

Czytaj więcej o: Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

2019-12-30
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną przedstawiciele Małego Samorządu wraz z opiekunami wcielili się w pomocników Świętego Mikołaja. Tego dnia bowiem odbył się finał akcji charytatywnej “Pełni mocy do pomocy”. Uczniowie klas 1-3 i ich rodzice przygotowali wymarzone prezenty dla najmłodszych wychowanków grudziądzkiego Centrum Pomocy Dziecku. Wszystkie upominki zostały zapakowane i dostarczone na czas, by 24 grudnia mogły czekać pod choinką na swoich właścicieli. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy by dobro, którym się podzielili, wróciło do nich ze zdwojoną siłą.
Czytaj więcej o: Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

koncert kolęd w klasach I-III

2019-12-30
20 grudnia, tuż przed Świętami, uczniowie i nauczyciele klas I-III spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała jedną kolędę, do śpiewania której często włączała się publiczność. Nie zabrakło też świątecznej piosenki w języku angielskim, a wykonał ją zespół uczestników koła języka angielskiego. Koncert kolęd był doskonałą okazją, by ostatni raz w starym roku spotkać się w tak licznym gronie i poczuć tę niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej o: koncert kolęd w klasach I-III

Zimowe dekoracje

2019-12-20

Mały Samorząd wraz z opiekunami przygotował tematyczną scenerię na powitanie zimy . Od dziś korytarze segmentu E zdobią delikatne, białe śnieżynki, które tworzą dekoracje na ścianach i oknach. Dzięki temu możemy poczuć ten wyjątkowy  klimat, mimo że za oknem nie widać jeszcze śniegu.

Czytaj więcej o: Zimowe dekoracje

Zakończenie zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt

2019-12-16

Pieski i kotki dziękują wszystkim darczyńcom z klas I-III.

Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt

Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej

2019-12-11

Dnia 6 grudnia 2019 dzieci z klasy III a wraz z wychowawczynią p.Magdaleną Pawską udały się z mikołajkowym występem artystycznym do Domu Opieki Społecznej przy ul. Nadgórnej w Grudziądzu. Można stwierdzić, że wyjazd ten na stałe zagościł w tradycji tej klasy, gdyż małe Mikołaje już trzeci rok z rzędu odwiedzają tę placówkę. Dzieci w mikołajkowych strojach i nastrojach recytowały wiersze, śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim oraz tańczyły. Dając swój czas, radość i zaangażowanie innym, poczuły się jak prawdziwi pomocnicy Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej o: Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej

Wróżby andrzejkowe w klasach I - III

2019-11-28
28 listopada przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego klas I - III przygotowali dla swoich kolegów i koleżanek wróżby andrzejkowe. Można było dowiedzieć się, co nas czeka w najbliższej przyszłości, poznać imię ukochanej osoby lub wylosować zawód, który jest naszym przeznaczeniem. Oczywiście do wróżb podchodzimy z przymrużeniem oka, ale dla uczniów była to fantastyczna zabawa.
Czytaj więcej o: Wróżby andrzejkowe w klasach I - III

Klasa IIc w Bibliotece Głównej

2019-11-25

21 listopada uczniowie klasy II c udali się do Biblioteki Głównej, gdzie uczestniczyli w interesujących zajęciach edukacyjnych pt. „Wolność w kolorze błękitu” z okazji stulecia przyłączenia Grudziądza do Macierzy.

Czytaj więcej o: Klasa IIc w Bibliotece Głównej

Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

2019-11-27

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji uczniom naszej szkoły towarzyszyły na lekcjach ich ulubione pluszowe niedźwiadki. Dzieci wykonały także portrety swoich misiów, którymi udekorowaliśmy ściany szkolnego korytarza.

Czytaj więcej o: Dzień Pluszowego Misia w klasach I-III

WOLNOŚĆ W KOLORZE BŁĘKITU

2019-11-23

13 listopada uczniowie klasy II a udali się do Biblioteki Głównej, gdzie uczestniczyli w ciekawych zajęciach edukacyjnych pt. „WOLNOŚĆ W KOLORZE BŁĘKITU” z okazji stulecia przyłączenia Grudziądza do Macierzy.

Czytaj więcej o: WOLNOŚĆ W KOLORZE BŁĘKITU