Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Dzień Kobiet w klasach I-III

2020-03-08
Z okazji Dnia Kobiet w klasach I-III zorganizowano akcję “Kartka Superdziewczyny”. Każda dziewczynka z najmłodszych klas naszej szkoły otrzymała laurkę zawierającą miłe wpisy od swoich klasowych kolegów. Taki prezent sprawił im wiele radości i wprawił w dobry humor tuż przed zbliżającym się świętem kobiet. Wszystkim paniom, tym małym i tym większym, życzymy dużo szczęścia i uśmiechu!
Czytaj więcej o: Dzień Kobiet w klasach I-III

Bal karnawałowy w klasach I-III

2020-02-23
Karnawał już powoli się kończy. By godnie go pożegnać, najmłodsi uczniowie naszej szkoły spotkali się na balu kostiumowym. Przepiękne stroje dzieci, a także muzyka, taniec i zorganizowane zabawy sprawiły, że wspaniała atmosfera towarzyszyła imprezie do samego końca.

 

Czytaj więcej o: Bal karnawałowy w klasach I-III

Walentynki w klasach I-III

2020-02-16

Walentynki, to doskonała okazja, by powiedzieć osobom bliskim sercu kilka miłych słów. By zachęcić do tego najmłodszych uczniów naszej szkoły, Mały Samorząd zorganizował pocztę walentynkową. Za jej pośrednictwem  kurierzy przekazali całą górę czułych listów, pełnych życzeń i serdecznych wiadomości. Sprawiły one dużo przyjemności ich adresatom. Mamy nadzieję, że walentynki minęły wszystkim w przemiłej atmosferze i zachęcamy do wykonywania miłych gestów nie tylko od święta.

Czytaj więcej o: Walentynki w klasach I-III

Obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzyw klasach I-III

2020-01-28

23 stycznia  najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Tego dnia Mały Samorząd przygotował dekoracje z papierowych serduszek w kolorach flagi naszego miasta. Uczniowie i nauczyciele klas 1-3 wyrazili też pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat swoim strojem: ubrali się w barwy grudziądzkiej flagi lub na niebiesko. Z okazji obchodów Roku Błękitnej Pamięci, dzieci brały udział w zorganizowanych w szkole wydarzeniach, m.in.: konkursach plastycznych, konkursie plastyczno-literackim, turnieju wiedzy, a także w quizie o Grudziądzu i jego historii. Dzięki temu uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale przede wszystkim pogłębiali wiedzę o naszej małej ojczyźnie oraz uczyli się szacunku do historii i tych, którzy ją tworzyli.

Czytaj więcej o: Obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzyw klasach I-III

Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

2020-01-16

We wtorek – 14.01 – grupa uczniów z klasy III c wzięła udział w zajęciach z cyklu „Moja mała ojczyzna”. To spotkanie poświęcone było początkom osadnictwa na naszych terenach. Uczestnicy przenieśli się w wyobraźni do przeszłości, aż do czasów prehistorycznych. Na zakończenie dzieci wykonały okładkę do książki, którą będą tworzyły podczas kolejnych zajęć.

Czytaj więcej o: Wycieczka do muzeum uczniów klasy III c – zajęcia z cyklu „Moja mała ojczyzna”

Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

2019-12-30
Ostatniego dnia przed przerwą świąteczną przedstawiciele Małego Samorządu wraz z opiekunami wcielili się w pomocników Świętego Mikołaja. Tego dnia bowiem odbył się finał akcji charytatywnej “Pełni mocy do pomocy”. Uczniowie klas 1-3 i ich rodzice przygotowali wymarzone prezenty dla najmłodszych wychowanków grudziądzkiego Centrum Pomocy Dziecku. Wszystkie upominki zostały zapakowane i dostarczone na czas, by 24 grudnia mogły czekać pod choinką na swoich właścicieli. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy i życzymy by dobro, którym się podzielili, wróciło do nich ze zdwojoną siłą.
Czytaj więcej o: Finał akcji "Pełni mocy do pomocy"

koncert kolęd w klasach I-III

2019-12-30
20 grudnia, tuż przed Świętami, uczniowie i nauczyciele klas I-III spotkali się na wspólnym kolędowaniu. Każda klasa przygotowała i zaprezentowała jedną kolędę, do śpiewania której często włączała się publiczność. Nie zabrakło też świątecznej piosenki w języku angielskim, a wykonał ją zespół uczestników koła języka angielskiego. Koncert kolęd był doskonałą okazją, by ostatni raz w starym roku spotkać się w tak licznym gronie i poczuć tę niepowtarzalną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Czytaj więcej o: koncert kolęd w klasach I-III

Zimowe dekoracje

2019-12-20

Mały Samorząd wraz z opiekunami przygotował tematyczną scenerię na powitanie zimy . Od dziś korytarze segmentu E zdobią delikatne, białe śnieżynki, które tworzą dekoracje na ścianach i oknach. Dzięki temu możemy poczuć ten wyjątkowy  klimat, mimo że za oknem nie widać jeszcze śniegu.

Czytaj więcej o: Zimowe dekoracje

Zakończenie zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt

2019-12-16

Pieski i kotki dziękują wszystkim darczyńcom z klas I-III.

Czytaj więcej o: Zakończenie zbiórki na rzecz schroniska dla zwierząt

Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej

2019-12-11

Dnia 6 grudnia 2019 dzieci z klasy III a wraz z wychowawczynią p.Magdaleną Pawską udały się z mikołajkowym występem artystycznym do Domu Opieki Społecznej przy ul. Nadgórnej w Grudziądzu. Można stwierdzić, że wyjazd ten na stałe zagościł w tradycji tej klasy, gdyż małe Mikołaje już trzeci rok z rzędu odwiedzają tę placówkę. Dzieci w mikołajkowych strojach i nastrojach recytowały wiersze, śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim oraz tańczyły. Dając swój czas, radość i zaangażowanie innym, poczuły się jak prawdziwi pomocnicy Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej o: Wizyta małych Mikołajów w Domu Opieki Społecznej