Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Edukacja Wczesnoszkolna

Artykuły

Konkurs wiedzy o Grudziądzu dla klas III

2021-06-17

W związku ze zbliżającą się 730 rocznicą nadania Grudziądzowi praw miejskich, uczniowie klas III wzięli udział w quizie wiedzy o naszym mieście. Konkurs składał się z czterech rund, w których uczestnicy musieli popisać się znajomością historii, geografii, ważnych postaci oraz ciekawostek związanych z naszą małą ojczyzną.

 I miejsce zajęli uczniowie klasy IIIb: Lena Chodorowska i Adam Kaczmarek

 II miejsce zdobyła drużyna z klasy IIIc: Jan Malinowski i Filip Motyka

 Na III miejscu znaleźli się uczestnicy z klasy IIId: Dominika Gajos i Miłosz Sokół

 Miejsce poza podium zajęły uczennice z klasy IIIa: Julia Kowalska i Martyna Zachar.

 Uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie. Zachęcamy też wszystkich do zwiedzania i pogłębiania swojej wiedzy na temat naszego miasta. Nie tylko z okazji jego okrągłych urodzin.

 Kamila Reder i Joanna Gąbka

Czytaj więcej o: Konkurs wiedzy o Grudziądzu dla klas III

Spacer po lesie

2021-09-26

Klasa 3c wraz z wychowawcą wybrała się do lasu. Dzieci obserwowały jesienną przyrodę i wsłuchiwały się w jej odgłosy.

Czytaj więcej o: Spacer po lesie

Dzień z Patronem

2021-09-25

W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Patrona Szkoły uczniowie klas I-III zdobywali wiedzę na temat Bronisława Malinowskiego i doskonalili swoje umiejętności rozwiązując związane z nim zadania. Okazało się, że poznając postać wybitnego sportowca można liczyć, rozwiązywać zagadki, czytać ze zrozumieniem i działać plastycznie. Oczywiście nie mogło obyć się bez biegania.

Czytaj więcej o: Dzień z Patronem

Pierwszy dzień jesieni

2021-09-23

Z okazji pierwszego dnia jesieni Mały Samorząd przygotował dekoracje, które od dziś zdobią korytarze segmentu E. Uczciliśmy ten dzień także wesołymi strojami w jesiennych kolorach.

Czytaj więcej o: Pierwszy dzień jesieni

Rejs statkiem po Wiśle

2021-09-23

20 września 2021 uczniowie klasy IIa wraz z opiekunami wybrali się w rejs statkiem po Wiśle.

Ze smutkiem żegnając odchodzące lato, szukaliśmy znaków nadchodzącej jesieni. Chłodny wiatr był pierwszym z nich. Trochę zziębnięci, ale w doskonałych nastrojach, podziwialiśmy piękną panoramę naszego miasta z innej perspektywy. Uwierzcie na słowo lub sprawdźcie sami – robi wrażenie!

Czytaj więcej o: Rejs statkiem po Wiśle

Dzień Kropki w klasie 1b

2021-09-16

15 września w klasie I B lekcje upłynęły pod hasłem „Międzynarodowy Dzień Kropki”.  Dzieci z chęcią opowiadały o swoich zainteresowaniach, uzdolnieniach i talentach. Z ogromnym zaangażowaniem wykonały notatkę graficzną „Tak wiele już potrafię” !!!

Czytaj więcej o: Dzień Kropki w klasie 1b

Poznajemy naszą szkołę

2021-09-10

Dnia 8 września uczniowie z klasy 1d poznali wszystkie miejsca w naszej szkole. Dzieciom podobało się wszędzie, ale największe wrażenie wywarła na nich wizyta w gabinecie Pana Dyrektora.

Czytaj więcej o: Poznajemy naszą szkołę

Wycieczki na pożegnanie

2021-06-24

Uczniowie klasy III a uczestniczyli w trzech wycieczkach na zakończenie kl.3

 Dnia 9.06.2021 roku do muzeum na zajęcia pt. "Fotografia otworkowa".

 Dzieci poznały techniki, w jakich dawniej wykonywano zdjęcia. Podczas warsztatów wykonali fotografie bez użycia aparatu fotograficznego. Na zakończenie zrobiliśmy zdjęcie grupowe aparatem obskura zrobionym z puszki :)

 Dnia 17.06.2021roku wybraliśmy się do kina na seans pt.” KRUDOWIE 2 : NOWA ERA"

 Dnia 21.06.2021roku udaliśmy się na ostatnią wycieczkę do CEE. Dzieci uczestniczyły w zajęciach pn.” Pod nogami tętni życie”

 Dzieci z wycieczek wracały zadowolone i myślę, że miło będą wspominać wspólnie spędzone chwile.

Czytaj więcej o: Wycieczki na pożegnanie

Szósta edycja konkursu "Jem owoce i warzywa"

2021-06-22

Dnia 18 czerwca 2021 roku odbyła się szósta edycja konkursu "Jem owoce i warzywa" zorganizowanego i przeprowadzonego przez Katarzynę Obrębską i Agnieszkę Świątkowską dla uczniów klas trzecich. Było to podsumowanie akcji "Program szkolny". Najlepsze dwójki uczniów z każdej klasy III stworzyły drużyny, które rywalizowały ze sobą. W finale wystąpili:

• Klasa IIIa 1. Julia Kowalska 2. Martyna Zachar • Klasa IIIb 1. Julia Kalinowska 2. Adam Kaczmarek

• Klasa IIIc 1. Julia Rydzewska 2. Milena Ciemnoczołowska

• Klasa IIId 1. Amelia Krelska 2. Weronika Rybak - Kaczmarczyk

Uczniowie układali hasła i wierszowane rymowanki promujące warzywa i owoce, odgadywali zagadki, odpowiadali na pytania, prezentowali ćwiczenia gimnastyczne. Wszyscy uczestnicy doskonale się bawili. W konkursie zwyciężyła drużyna z klasy III b, drugie miejsce zajęli reprezentanci klasy III c, a trzecie uczniowie z klasy III d. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, zeszyty, kolorowanki, zakładki do książek, długopisy oraz okazałe bukiety warzywne. Dodatkowo zwycięzcy otrzymali dorodnego arbuza jako poczęstunek dla całej klasy.

Czytaj więcej o: Szósta edycja konkursu "Jem owoce i warzywa"

Dzień kibica

2021-06-17

14 czerwca reprezentacja naszego kraju zagrała pierwszy mecz na Euro2020. Z tej okazji Mały Samorząd zorganizował dzień kibica. Uczniowie klas I-III oraz niektórzy nauczyciele ubrali się tego dnia w biało-czerwone stroje, przynieśli różne gadżety wykorzystywane podczas meczu i już od rana trzymali kciuki za naszą drużynę. Dodatkową atrakcją było głosowanie na zwycięską drużynę mistrzostw Europy. Według naszych uczniów, Euro2020 powinna wygrać Polska. Na drugim miejscu pod względem ilości oddanych głosów, nalazła się Francja. Jako kolejny najmocniejszy zespół, dzieci wytypowały Włochy, a następnie Hiszpanię. Finał odbędzie się 11 lipca i dopiero wtedy przekonamy się, kto miał rację. Do tego czasu cieszmy się świętem piłki nożnej i trzymajmy kciuki, by nasza drużyna mogła w nim uczestniczyć jak najdłużej.

Czytaj więcej o: Dzień kibica