Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Jesteś tutaj: Start / Świetlica

Świetlica

Artykuły

świetlicowa wymiana pocztówkowa

2020-01-02

W grudniu zorganizowaliśmy pierwszą wymianę pocztówkową w naszej świetlicy. Celem akcji było reprezentowanie Naszej szkoły, naszego

świetlicowego miejsca, a także nawiązanie bliższych relacji z innymi świetlicami. Ponadto dzięki tej akcji dzieci miały możliwość zapoznania

się z tradycyjnym wysyłaniem pocztówek, listów z pozdrowieniami. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i przekazywanie dzieciom

pocztówek oraz znaczków pocztowych :-)

Czytaj więcej o: świetlicowa wymiana pocztówkowa

„Moja Mała Ojczyzna”

2019-05-26

        Dnia 21.05.2019 r dzieci ze świetlicy szkolnej z wychowawcą p. E. Stankiewicz uczestniczyły w IV i ostatnim spotkaniu z cyklu „Moja Mała Ojczyzna”. Zajęcia muzealne rozbudziły u uczniów zainteresowanie historią i kulturą Grudziądza. Dzieci wzbogaciły wiedzę o własnej miejscowości i regionie. Utrwaliły w pracach plastycznych ciekawe miejsca, zabytki, miejsca kultury oraz znanych ludzi Grudziądza.

Czytaj więcej o: „Moja Mała Ojczyzna”

„Grudziądzanie sadzą las”

2019-05-04

       W kwietniu dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami brały udział w 6 edycji akcji „Grudziądzanie sadzą las” zorganizowanej przez Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu. Leśniczy udzielili instruktażu, jak prawidłowo należy sadzić drzewka. Dzieci posadziły wiele sadzonek dębu bezszypułkowego. Na zakończenie uczniowie zjedli ciepły posiłek oraz otrzymali drobne upominki.

Czytaj więcej o: „Grudziądzanie sadzą las”

"Moja mała ojczyzna" - część 3.

2019-02-11

Dnia 05.02.2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej

wraz z nauczycielką p. E. Stankiewicz

ponownie udały się do muzeum w Grudziądzu

na warsztaty pt. "Moja mała ojczyzna" - część 3.

Czytaj więcej o: "Moja mała ojczyzna" - część 3.

Akcja "Pomóż powstać Kacprowi" i "Zakręć się na Mateusza"

2019-02-11

W ramach Akcji "Pomóż powstać Kacprowi" i "Zakręć się na Mateusza" świetlica szkolna zorganizowała zbiórkę nakrętek. Każda nakrętka odmienia życie chłopców. Kacprowi pomoże stanąć na nogi a Mateuszowi lepiej zrozumieć świat. Pomaganie napełnia mocą zawsze dwie strony. Zatem okażmy solidarność i jeszcze działajmy! W środę (06.02) część nakrętek została przekazana na ten szczytny cel. Nakrętki można przynosić do świetlicy szkolnej do końca maja 2019 roku.

Dziękujemy!

Czytaj więcej o: Akcja "Pomóż powstać Kacprowi" i "Zakręć się na Mateusza"

Zajęcia w bibliotece

2019-02-04

           Dnia 29.01.2019 r. dzieci ze świetlicy szkolnej wraz z nauczycielką p. E. Stankiewicz odwiedziły Filię Biblioteki Miejskiej w Grudziądzu. Dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki , jak należy w niej się zachowywać oraz jak chronić książki przed zniszczeniem. Spotkanie w bibliotece przybliżyło uczniom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Na zakończenie pobytu w bibliotece dzieci wykonały prace plastyczne.

Czytaj więcej o: Zajęcia w bibliotece

PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

2018-12-09

W dniu 05.12.2018 r. odbyło się uroczyste „Pasowanie na świetliczaka” nowych uczniów z klas pierwszych .

Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach, zgadywankach i konkursach.

Na zakończenie uroczystości uczniowie pierwszych klas byli pasowani przez nauczycieli  na Świetliczaków, złożyli uroczyste przyrzeczenie. Każdy uczeń otrzymał dyplom oraz słodki poczęstunek.

Życzymy nowym Świetliczakom dużo sukcesów w nauce i radości w codziennym życiu.

Czytaj więcej o: PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Kreatywne zajęcia plastyczne

2017-10-27

Dnia 26.10.2017 w godzinach popołudniowych w świetlicy szkolnej odbyły się dodatkowe zajęcia plastyczne dla uczniów klas I. Wzięło w nich udział 14 dzieci. Wykonały one pracę przedstawiającą jesienne drzewo. Najpierw pokolorowały pień i gałęzie kredkami. A liście wykonały malując folię bąbelkową i odciskając ją na pracy. Na zakończenie  - niespodzianka! Uczniowie ubrani w fartuszki zabezpieczające łączyli składniki, bawiąc się polimerami. 

Czytaj więcej o: Kreatywne zajęcia plastyczne

Nowe klocki w świetlicy

2017-10-27

Radość dzieci - to dla nas najważniejsze!

A im więcej zabawek, tym więcej radości. Wczoraj w świetlicy szkolnej pojawiły się nowe klocki, które otrzymaliśmy od Rady Rodziców.

W imieniu swoim oraz dzieci - serdecznie dziękujemy!

 

Czytaj więcej o: Nowe klocki w świetlicy

Pani Jesień

2017-10-27

Podczas zajęć plastycznych, które odbyły się 25.10 dzieci wykonały portret "Pani Jesieni".  Wykazały się ogromną kreatywnością, wykorzystując do tego materiał przyrodniczy. Efekt - piękny!!!

Czytaj więcej o: Pani Jesień