Wycieczka do Torunia.

Dnia 20.02.2019 r. uczniowie klasy IVe wraz z opiekunami udali się na długo oczekiwaną wycieczkę do Torunia.
Harmonogram wyjazdu był tak dobrany, by dzieci wyniosły z niego możliwie najwięcej.
Wizyta w "Niewidzialnym Domu" uświadomiła im, jak wygląda codzienność osób niewidomych. Doświadczenia jakim zostali poddani uczniowie wzbudzały wiele emocji, równocześnie skłaniając do udzielania sobie wzajemnego wsparcia oraz pomocy. Spełniając prośbę pracowników placówki nie zdradzimy więcej szczegółów pobytu, jednak gorąco zachęcamy do odwiedzenia tego miejsca.
Kolejnym przystankiem było "Żywe Muzeum Piernika", gdzie uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypiekania miodowych słodkości. Poznali również historię ich wytwarzania oraz lokalną gwarę i obyczaje. Dobrze wiedzieć skąd się wzięło i co oznacza tak często używane przez nas "JO", a świadomość wypowiedzi charakteryzuje nasz lokalny patriotyzm.
Na tym się jednak nie skończyło. Jak przystało na klasę o profilu sportowym, musieliśmy także rozładować naszą energię - tym razem na trampolinach!
Wszyscy uczestnicy wycieczki spisali się doskonale. Wyjazd z tak zgraną grupą to sama przyjemność - także dla opiekunów.
Życzymy sobie więcej takich przeżyć i nie możemy doczekać się kolejnego!!!