wyjście do kina klas 1-3

11 stycznia uczniowie klas 1-3 udali się do kina Helios w ramach akcji “Akademia Bezpieczeństwa”. Tym razem dzieci miały okazję uczestniczyć w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy. Celem spotkania było przede wszystkim oswojenie młodych odbiorców z tematem poprzez prezentację przykładowych technik ratowniczych oraz rozwijanie u dzieci poczucia obowiązku niesienia pomocy innym. Nasi uczniowie nie tylko obserwowali działania ratowników, ale mieli możliwość wzięcia udziału w symulowanych akcjach udzielania pierwszej pomocy. Dzieci bawiły się przy tym świetnie, a przy okazji odbyły bardzo cenną lekcję.
Po zakończonych warsztatach nastąpiła chwila relaksu podczas seansu filmowego pt. “Ralph Demolka w Internecie”.