"Tajemnice"

Tajemnica - informacja, której nie wolno ujawniać?

To nie do końca tak...

Podczas zajęć dzieci przygotowywały inscenizacje i rozmawiały o różnych sytuacjach z żcia codziennego. I okazało się, że czasami ujawnienie tajemnicy jest słusznym wyborem. Dzieje się tak, gdy mamy podejrzenie, że komuś może stać się krzywda lub sami jesteśmy narażeni na niebezpieczeństwo. Jeżeli o zachowanie tajemnicy prosi obca osoba, lub gdy jej zachowanie kłóci się z naszymi ustaleniami z rodzicami, to również nie musimy tego robić. W takiej sytuacji najlepiej zwrócić się o pomoc do zaufanej osoby - dodzica, dziadka, pedagoga szkolnego, nauczyciela, czy wychowawcy. A jeśli obawiamy się zdradzić tajemnicę, to zawsze można poprosić, by osoba trzecia nie ujawniała skąd dowiedziała się o danym zajściu.