Wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

Dnia 14 września klasa 2d odwiedziła Komendę Miejską w Grudziądzu. Celem wycieczki było poznanie pracy policjantów oraz zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo. Wizyta rozpoczęła się na dyżurce, gdzie serdecznie przywitali policjanci i opowiedzieli nam o swojej pracy.

Mieliśmy okazję zobaczyć sprzęt, który wykorzystują: pistolet, latarkę, lizak „stop”, kajdanki, pałkę policyjną, ale także radiowóz i motor policyjny. W czasie spotkania pan policjant przypomniał nam numer alarmowy na policję 997 i 112. Udzielił nam również informacji na temat bezpiecznego poruszania się po ulicy i przypomniał jak prawidłowo zawiadamiać służby ratunkowe w sytuacji wypadku, pożaru itp.

Spotkanie wzbogaciło wiedzę dzieci na temat bezpieczeństwa na drodze, w domu i w szkole oraz przyniosło wiele radości.