Krokodyl w szkole?

Krokodyl w szkole? 6 czerwca w murach naszej szkoły powitaliśmy niecodziennych gości. Funkcjonariusze celno-skarbowi przeprowadzili zajęcia edukacyjne dla wszystkich uczniów klas pierwszych. Miały one na celu podniesienie poziomu wiedzy w zakresie zagrożeń związanych z naruszeniem przepisów prawa w obszarze ochrony gatunków zwierząt i roślin zagrożonych wyginięciem. Dzieci dowiedziały się, kim jest funkcjonariusz służby celno-skarbowej, czym się zajmuje, jak prawidłowo zachować się podczas przekraczania granicy państwa a także jakich pamiątek NIE WOLNO przywozić z dalekiej podróży. Możliwość dotknięcia okazów zajętych przez funkcjonariuszy, takich jak: krokodyl, skóra zebry i węża, krąg kręgosłupa wieloryba, konika morskiego, korali i bransoletki z kości słoniowej, torebki z krokodyla i wielu innych wzbudziły duże zainteresowanie naszych uczniów. Dzieci nie mogły uwierzyć w to, że ludzie zabijają zwierzęta, by zrobić z nich pamiątki!