V Liceum Ogólnokształcące Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

Dlaczego warto wybrać V LO?

V Liceum im. Bronisława Malinowskiego powstało w 1995 roku. Jest szkołą usytuowaną na osiedlu Strzemięcin, przy ul. Korczaka 23. Posiada bardzo dogodny dojazd środkami komunikacji miejskiej. Nauka w naszej szkole umożliwia rozwijanie wszechstronnych zainteresowań, zarówno intelektualnych, jak i sportowych. Szkoła jest przyjazna dla ucznia. Bardzo dobrze przygotowuje do egzaminu maturalnego oraz do kontynuacji nauki na wszystkich kierunkach studiów.

Jesteśmy szkołą, która dąży do tego, aby być liceum o wysokim poziomie i jakości kształcenia. Staramy się przygotować do życia w nowoczesnym świecie. Kształcimy w nim nowe umiejętności, wyposażamy we właściwe kompetencje, wspierając ich jednocześnie w rozwoju emocjonalnym i intelektualnym. Pracujemy jako zespół, wzajemnie siebie wspierając i służąc doświadczeniem. Dążymy do zrozumienia drugiego człowieka. Współpracujemy z naszymi wychowankami i ich rodzicami.

1. Posiadamy nowoczesną bazę dydaktyczną, dobrze wyposażone pracownie przedmiotowe, w tym informatyczne ze stałym dostępem do Internetu, Salę Patrona wraz z centrum multimedialnym, skomputeryzowaną bibliotekę i czytelnię, sklepik oraz stołówkę szkolną.
  2. Dysponujemy trzema pełnowymiarowymi salami gimnastycznymi, nowymi boiskami sportowymi typu „Orlik” oraz ścianką do wspinaczki.
  3. Przy szkole działa Ośrodek Szkolenia Sportowego Młodzieży.
  4. Ważnym atutem jest doświadczona kadra pedagogiczna. Nauczyciele doskonalą swój warsztat pracy i dokształcają się, tak, aby zapewnić uczniom jak najlepszą jakość kształcenia i osiągnąć wysoką efektywność nauczania.
  5. Proponujemy naukę języków obcych – j. angielski i j. niemiecki.
  6. Uczniowie naszej szkoły mają również możliwość rozwoju zainteresowań poprzez udział w pracach kółek przedmiotowych, kole „Caritas”, PCK, szkolnym kole wolontariatu, w zajęciach sportowych SKS. Nasi uczniowie trenują w klubach sportowych ALKS „Stal”, „Wisła” Grudziądz. Osiągają liczne sukcesy dydaktyczne i sportowe w Polsce i Europie w kolarstwie i wioślarstwie.
  7. Uczestniczymy w przedstawieniach teatralnych, seansach kinowych, wycieczkach szkolnych, zagranicznej wymianie młodzieży z uczniami ze szkół w miastach partnerskich: Gütersloh, Falun, Ostewrholz-Scharmbeck oraz warsztatach i spektaklach profilaktycznych, np. „Jak przez sen”, „Odważ się”, Przeboje mistrzów, czyli muzyka, która łączy przeciwko przemocy i uzależnieniom” i in.
  8. Orientacja zawodowa - pomagamy naszym uczniom poznawać swoje predyspozycje i możliwości, aby w przyszłości wybrali odpowiedni kierunek studiów. Organizujemy spotkania z przedstawicielami Szkół Wyższych i wyjazdy na Targi Edukacyjne.
  9. Aktywnie uczestniczymy w akcjach charytatywnych, warsztatach profilaktycznych, szkoleniach dla liderów wsparcia rówieśniczego „Chronię siebie – chronię innych” – przeciwdziałając agresji i przemocy, brakowi tolerancji.
  10. Uczeń naszej szkoły pełni funkcję Rzecznika Praw Ucznia, który służy pomocą uczniom szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Grudziądzu.
  11. Zapewniamy opiekę pedagoga szkolnego, psychologa i pielęgniarki
  12. Zajęcia lekcyjne odbywają się codziennie od godz. 8.00 – 16.00.