V Liceum Ogólnokształcące Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

"Zagrożenia pożarowe i komunikacyjne i sposoby zapobiegania im".

Dnia 28 lutego 2019 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Grudziądzu odbył się wykład  dla młodzieży p.t.

"Zagrożenia pożarowe i komunikacyjne i sposoby zapobiegania im",

Wykład ilustrowany filmami poprowadził  st. kpt. mgr inż. Paweł Korgol, dowódca Jednostki  Ratowniczo Gaśniczej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu. Wykład cieszył się dużym zainteresowaniem młodzieży, która mogła dowiedzieć się m.in. Co robić, gdy coś lub ktoś płonie? Jak pomóc poszkodowanym w trakcie pożaru? Jak uniknąć ognia w domu? Jaki sprzęt gaśniczy pomaga ugasić pożar i jak udzielić pierwszej pomocy poparzonym? Ponadto prowadzący przedstawił skalę tragicznych zdarzeń, które miały miejsce w ostatnim czasie z udziałem kierowców na terenie Grudziądza i okolic, a także następstwa tych nieszczęśliwych wypadków.

Uczniowie słuchali z zadumą,  a padające z ust prowadzącego słowa pozwoliły im na chwilę zatrzymania i zastanowienia nad właściwym postępowaniem.