Obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzyw klasach I-III

23 stycznia  najmłodsi uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie włączyli się w obchody 100 rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy. Tego dnia Mały Samorząd przygotował dekoracje z papierowych serduszek w kolorach flagi naszego miasta. Uczniowie i nauczyciele klas 1-3 wyrazili też pamięć o wydarzeniach sprzed 100 lat swoim strojem: ubrali się w barwy grudziądzkiej flagi lub na niebiesko. Z okazji obchodów Roku Błękitnej Pamięci, dzieci brały udział w zorganizowanych w szkole wydarzeniach, m.in.: konkursach plastycznych, konkursie plastyczno-literackim, turnieju wiedzy, a także w quizie o Grudziądzu i jego historii. Dzięki temu uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale przede wszystkim pogłębiali wiedzę o naszej małej ojczyźnie oraz uczyli się szacunku do historii i tych, którzy ją tworzyli.