Odgadywanie emocji

Podczas wczorajszych zajęć dzieci dowiedziały się, że komunikacja międzyludzka to także język gestów. Emocje drugiego człowieka odczytujemy też po tonie głosu, postawie ciała, czy mimice twarzy. Obrazowała to przygotowana przez zajęciami buźka z ruchomymi brwiami i ustami. Dzieci bez problemu odgadły jak wygląda twarz osoby zadowolonej, smutnej, złej, czy złośliwej. Potrafiły także nazwać emocje osoby, gdy zapoznały się z sytuacją w której się znalazła. W ten sposób powstała kolorowa wyklejanka.

Następnie każde z dzieci pokazały wynraną przez siebie emocję, a reszta odgadywała. Śmiechu było co nie miara.

Hmmm... ale co jeśli nie widzimy naszego rozmówcy? Nasze komunikaty wciąż przekazują i wywołują emocje. Co prawda ich odczytanie jest trudniejsze, a czasami może być błędne. W takiej sytuacji najlepiej dopytać, jak czuje się druga osoba.

Po zajęciach uczestnicy wybrali następne elementy garderoby naszego cyfrowego przyjaciela - "Anakina", przebrali go i zrobiliśmy grupowe zdjęcie Uśmiech.