Ćwiczenie spostrzegawczości - zabawa, czy nauka?

Istnieje wyraźne powiązanie pomiędzy zdolnościami zapamiętywania a zdolnością szybkiego spostrzegania, dgyż o naszej wiedzy decyduje nie to, ile czasu poświęcamy na naukę, ale jak efektywnie się uczymy.

A uczymy się lepiej, kiedy jesteśmy w stanie wychwycić z materiałów więcej informacji w krótszym czasie.

Jak zatem ćwiczyć spostrzegawczość?

• podczas aktywności fizycznej, na przykład gry w piłkę nożną lub tenisa stołowego,
  • ćwiczmy podczas oczekiwania na coś w ruchliwym miejscu, odnajdując podobieństwa, grupując i zliczając ludzi, na przykład kobiety w butach na obcasach, mężczyzn w trampkach, czy dzieci z jasnymi włosami,
  • rozwijajmy spostrzegawczość za pomocą gier planszowych. I ta aktywność w ostatnim czasie zyskała dużą popularność w naszej świetlicy. Dzieci uwielbiają "Dobble" i "Bystre oczko". Chętnie także odnajdują różnice obrazkowe.

Zachęcamy do zabaw tego typu także poza szkołą Uśmiech