"Słyszę, widzę, czuję..." - rola zmysłów w życiu człowieka

Smak, wzrok, dotych, słuch i węch - narządy zmysłów, wciąż obecne, a jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich roli w naszym życiu. Nie każdy poznaje rzeczywistość w ten sam sposób.  Podczas zajęć dzieci dowiedziały się na jakie ograniczenia napotykają osoby niewidzące i niesłyszące, miały możliwość poznania w jaki sposób wygląda alfabet Braille'a oraz migowy. Na własnej skórze przekonały się, czy łatwo rozpozanć przedmiot nie używając wzroku oraz że najpełniejsze poznanie jest wtedy, gdy używamy możliwie największej ilości zmysłów. Specjalnie dobrane zabawy uświadomiły dzieciom, że brak jednego powoduje wyostrzenie pozostałych narządów zmysłu. Dzieci były w stanie określić skąd dobiega hałas, zidentyfikowały przedmiot, doszły do obranego celu - nie używając wzroku. Odczytywały również słowa z ruchu warg. Te i inne zaproponowane przez nas zabawy miały na celu uwrażliwić ich na potrzeby osób niepełnosprawnych. Mamy nadzieję, że cel został osiągnięty.