"Logopedyczne ptaki"

W dniu dzisiejszym podczas zajęć plastycznych zaproponowałyśmy dzieciom wykonanie latających ptaszków, napędzanych wydychanym przez słomkę powietrzem. Zajęcia miały na celu nie tylko poprawienie sprawności manualnej dzieci i integrację grupy świetlicowej, ale także naukę zdrowej rywalizacji. Ćwiczenia oddechowe, wykonywane z wykorzystaniem słomki poprawiają wydolność oddechową, sprzyjają wydłużaniu frazy wydechowej, co powoduje poprawę jakości mowy. Ćwiczenia prowadzone były w formie zabawy i wzbudziły tyle emocji, że nikt nie zorientował się nawet, że stoi za nimi inny cel. Dzieci puszczały swoje ptaki tak, by doleciały jak najdalej. Najsprawniejsze płuca okazała się posiadać Angelika Uśmiech. Ptaki trafią do domów razem z dziećmi, zatem zachęcamy do zabawy razem z rodzicami!