V Liceum Ogólnokształcące Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

Nowe zasady korzystania ze stołówki szkolnej

ZASADY KORZYSTANIA ZE STOŁÓWKI SZKOLNEJ
w związku z koniecznością zachowania zasad bezpieczeństwa dotyczącymi  Covid-19 .

1. Spożywanie posiłków przez uczniów odbywa się w systemie zmianowym zgodnie z następującym harmonogramem:

* 11.30-11.50  wyłącznie klasy 1,2,3 Sp     * 12.35.12-50  wyłącznie  klasy 4,5,6 Sp
     * 13.35-13.45  wyłącznie klasy 7-8 Sp oraz Liceum
     * godz. 14.00 Zamknięcie Stołówki

2. W czasie trwania lekcji stołówka zostaje zamknięta ze względu na konieczność
     przeprowadzenia dezynfekcji stołów i krzeseł oraz wyparzenie naczyń i sztućców.

3. Nauczyciele oraz pracownicy mogą korzystać ze stołówki do godz.14.00
     wyłącznie w  czasie trwania przerw lekcyjnych

4. Przed wejściem  do stołówki należy dokonać zgodnej  z instrukcją dezynfekcji rąk

5. Uczniowie wchodzą do stołówki jeden za drugim poruszając się wyznaczonym przejściem
    do miejsca wydawania posiłków z zachowaniem bezpiecznej odległości od innych osób.

6. Porządku przed oraz w stołówce pilnują nauczyciele dyżurujący.

7. Posiłki wydawane są przez uprawnione osoby wyposażone w jednorazowe rękawiczki
     oraz przyłbice lub maseczki.

8. System do ewidencji wydawanych posiłków może być obsługiwany WYŁĄCZNIE przez
     uprawnionego operatora.
     * UCZNIOWIE oraz pracownicy mają ZAKAZ indywidualnego korzystania z komputera.

9. Uczniowie oraz pracownicy wchodzą do stołówki w maseczkach , które zdejmują dopiero
     po odebraniu posiłku i zajęciu miejsca przy stoliku.
     * przy jednym stole mogą siedzieć maksymalnie 4 osoby

10. Po posiłku należy ponownie założyć maseczkę, odnieść naczynia w wyznaczone miejsce i
       wyjść ze stołówki przez cały czas zachowując bezpieczną odległość od innych osób

11. Pozostałe zasady działania stołówki określa Regulamin Stołówki Szkolnej
       z dnia  2.03.2020 r.

Podstawa prawna:

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz. U. z 2020 r. poz. 493 ze zm.) - § 13c.