V Liceum Ogólnokształcące Bronisława Malinowskiego w Grudziądzu

"Wszyscy płyniemy jedną łodzią".

W ostatnim tygodniu maja młodzież Zespołu Szkół Ogólnokształcących uczestniczyła w ostatnim spotkaniu dwuletniego projektu międzynarodowego Erasmus + "Wszyscy płyniemy jedną łodzią". Odbyło się ono w niemieckim mieście partnerskim Gutersloh, gdzie nasi uczniowie wraz z kolegami i koleżankami z Włoch, Grecji i Niemiec pracowali kreatywnie nad stworzeniem gier sportowych ponad barierami językowymi. Było to spotkanie wypełnione muzyką i instrumentami, wspólnym śpiewem, nauką słownictwa i tworzeniem gier zespołowych, ale młodzież miała także szansę zobaczyć i zwiedzić miasta Gütersloh i Münster. Kolejny raz uczniowie udowodnili, że przyjaźń można zbudować na wspólnych zainteresowaniach, szacunku i tolerancji.